Succes i det skotske højland!

De gode kammerater Alex og Erik havde længe haft en drøm om at opleve den klassiske skotske højlandsjagt – og efter et besøg hos Diana Jagtrejser på Jagt & Udeliv-messen i Aars besluttede de sig for at gøre drømmen til virkelighed.

Turen gik til det smukke skotske højland, hvor de skulle prøve kræfter med en kombinationsjagt efter både kronhjort og sikahjort – og succesen lod ikke vente på sig!

Allerede inden for de to første jagtdage lykkedes det begge at nedlægge hver deres flotte kronhjort og sikahjort! Med jagten veloverstået kan de nu nyde resten af opholdet i Skotland som turister – med store smil på læben og masser af uforglemmelige minder i bagagen.

Et stort tillykke til Alex og Erik med de imponerende trofæer, og tak fordi I lod os være en del af jeres jagteventyr i Skotland! 

Se de flotte billeder herunder!

Drømmer du også om at opleve den klassiske højlandsjagt i Skotland i 2026?
Kontakt os for mere information om vores jagtrejser:

Joakim Pedersen – Rejsekonsulent
joakim@diana.dk
+45 62 20 25 40

 

 

Tilbud på jagtrejser

Gør som 1000-vis af andre jægere

Tilmeld dig nyhedsbrevet og få rejsetilbud samt jagtrelaterede nyheder direkte i din indbakke

  • Gode tilbud på jagtrejser
  • Info om jagt i udlandet
  • Ekslusive afbudsrejser